depilacja woskiem

Depilacja woskiem

Spośród wielu metod depilacji ta z wykorzystaniem wosku ma swoich zagorzałych zwolenników jak i przeciwników. Zanim zdecydujecie się na nią warto zapoznać się z zaletami i wadami, z technikami aplikacji i dostępnymi na rynku produktami. Zatem kierując się rozsądkiem dowiedzcie się czy depilacja woskiem to opcja dla Was i czy warto ją rozważyć.

Zalety

Jako zalety wskazywana jest jej skuteczność przejawiająca się między innymi faktem, że po każdym zabiegu włoski stają się słabsze. Nie oznacza to jednak, że uda nam się doprowadzić do sytuacji, w której zupełnie przestaną odrastać, aby tak się stało należy skorzystać z depilacji laserowej. Kontynuując tematykę zalet depilacji woskiem – wskazywana jest jej skuteczność również w tym sensie, że ogromna większość włosków jest podczas depilacji usuwana, zdarzyć się jednak mogą pojedyncze sztuki, które nie zostaną usunięte z cebulką, te, co oczywiste, odrosną szybciej niwecząc efekt, raz jeszcze trzeba jednak podkreślić, że mowa to o pojedynczych włoskach. Skuteczność tej metody należy również rozważać w kategoriach trwałości – efekt gładkich, pozbawionych włosów nóg będzie się utrzymywał od 3 do 6 tygodni, co oznacza, że niemal na miesiąc, a może nawet dłużej ma się problem depilacji z głowy.

Wady

Nie jest zabieg polecany każdemu. Pomijając już fakt, że jest dość bolesny. Większość z nas jednak zaciśnie zęby na myśl o tym, że będzie mogła na wiele tygodni odłożyć maszynki do golenia. Gorzej jeśli względy zdrowotne stoją nam na przeszkodzie. Depilację woskiem powinny odpuścić sobie osoby cierpiące na obrzęki nóg, problemy z naczyńkami i słabą krzepliwością krwi. Warto również wiedzieć, że jeśli szykujemy się na wielkie wyjście i planujemy depilację woskiem to, że skóra po zabiegu może piec i być zaczerwieniona. Zabieg trzeba więc zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem.

Na każdy obszar

Depilacja woskiem to zabieg, uniwersalny. Można stosować go praktycznie na całe ciało. Polega na nałożeniu na skórę ciepłego, gorącego niemal wosku, przyłożenia na warstwę wosku specjalnego plastra lub tkaniny i zdjęcia ich jednym, zdecydowanym ruchem. Kolejną techniką jest nałożenie na skórę plastra, który fabrycznie wyposażony jest w warstwę wosku. Takie rozwiązanie znajdujemy najczęściej w produktach drogeryjnych, które pozwalają na przeprowadzenie depilacji w warunkach domowych. Jest to technika nieco mniej precyzyjna, szczególnie, gdy brak nam doświadczenia. Warto więc wiedzieć, że plastry ściągamy ze skóry pod kątem ok. 40 stopni. Depilację woskiem można zatem przeprowadzić w gabinecie kosmetycznym, można również w domu. Bardzo wielkie znaczenie dla skuteczności zabiegu i naszego samopoczucia po nim ma doświadczenie osoby przeprowadzającej depilację. Szczególnie, gdy mowa o delikatnych okolicach bikini czy pach – tu z pewnością warto postawić na doświadczenie zawodowców.

Po zabiegu

Po zabiegu powinniśmy odpuścić sobie kąpiele w morzu oraz w basenie – zarówno sól jak i chlor mogą podrażnić skórę. Bezpieczniej będzie również odłożyć opalanie i saunę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *