Terapia pedagogiczna i rewalidacja osób niepełnosprawnych - studia podyplomowe

KONTAKT

Olkusz - Dodane przez ibc (osoba prywatna) -


Pełna treść ogłoszenia Terapia pedagogiczna i rewalidacja osób niepełnosprawnych - studia podyplomowe

Terapia pedagogiczna i rewalidacja osób niepełnosprawnych - studia podyplomowe
TERAPIA PEDAGOGICZNA I REWALIDACJA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH CENTRUM IB Sp. z o.o.

oraz

WYŻSZA SZKOŁA HUMANITAS w SOSNOWCU

zapraszają na

STUDIA PODYPLOMOWE


TERAPIA PEDAGOGICZNA I REWALIDACJA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Cena: 2500 zł


Cel:
Celem studiów jest wyposażenie słuchaczy w specjalistyczną wiedzę i kwalifikacje umożliwiające udzielanie profesjonalnej pomocy dzieciom z trudnościami w nauce, z niepełnosprawnością intelektualną, z przewlekłymi chorobami, ze sprzężonymi deficytami rozwojowymi, z zaburzeniami sensorycznymi, z dysfunkcjami narządu ruchu i ze szczególnymi uzdolnieniami. Program studiów jest zgodny z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17.01.2012 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. 2012 nr 0 poz. 131.)

Adresaci:
Adresatami studiów są osoby posiadające wykształcenie wyższe (min. licencjat) oraz przygotowanie pedagogiczne (zatrudnienie w placówce oświatowej nie jest wymagane!).
Kierunek dedykowany jest przede wszystkim: nauczycielom przedszkoli i szkól ogólnodostępnych, psychologom i pedagogom szkolnym, psychologom i pedagogom pracującym w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, wychowawcom pracującym w świetlicach szkolnych, środowiskowych i terapeutycznych, nauczycielom realizującym zajęcia specjalistyczne (korekcyjno-kompensacyjne, rewalidacyjne i inne) w szkołach ogólnodostępnych i specjalnych oraz ośrodkach edukacyjno-terapeutycznych.

Treść kształcenia:
- Trening integracyjny.
- Współczesne prądy i kierunki w pedagogice.
- Pedagogika specjalna.
- Podstawy prawne poradnictwa i pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
- Diagnoza pedagogiczna.
- Profilaktyka z elementami poradnictwa i wczesnego wspomagania rozwoju dziecka o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
- Wybrane zagadnienia psychiatrii i psychopatologii.
- Emisja głosu.
- Profilaktyka i terapia uzależnień.
- Metodyka pracy w klasach integracyjnych.
- Wczesne wspomaganie i rewalidacja dzieci niepełnosprawnych intelektualnie;z zaburzeniami sensorycznymi; przewlekle chorych i z dysfunkcją ruchu; ze sprzężonymi niepełnosprawnościami (w tym z autyzmem.)
- Metodyka korekcyjno-kompensacyjna.
- Praca z uczniem zdolnym.
- Wsparcie społeczne rodziny dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
- Podstawy terapii logopedycznej z logorytmiką.
- Komunikacja alternatywna i wspomagająca.
- Konstruowanie indywidualnych programów terapeutycznych.
- Sztuki wizualne w pracy z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
- Animaloterapia.
- Socjoterapia.
- Terapia przez ruch.
- Muzykoterapia.
- Polisensoryczna percepcja literatury dziecięcej.

Termin: wrzesień 2016 - czerwiec 2017

Uzyskane kwalifikacje:
Absolwenci otrzymają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych kwalifikacyjnych dające uprawnienia do prowadzenia zajęć z zakresu rewalidacji indywidualnej oraz terapii pedagogicznej dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w grupach przedszkolnych i klasach szkolnych (w tym integracyjnych) oraz do prowadzenia rewalidacji indywidualnej, terapii pedagogicznej dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, ze szczególnym uwzględnieniem wczesnego wspomagania rozwoju, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2013 roku w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach (Dz. U. nr 2013, poz. 532) oraz Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 października 2013 roku w sprawie organizowania wczesnego wspomagania rozwoju dzieci (Dz.U. 2013 poz. 1257).

Zjazdy odbywają się w Krakowie

Mapa OlkuszProfil założony około 1 rok temu

Zapytaj o ogłoszenie - Terapia pedagogiczna i rewalidacja osób niepełnosprawnych - studia podyplomowe ,3 000 zł


Polecane, ciekawe strony z Olkusza. Prowadzisz serwis o Olkuszu lub zwiazany z Olkusz - zostan partnerem dodaj swoje logo

Zobacz stronę Wirtualny Olkusz !Zobacz stronę Portal Powiatu Olkuskiego !Zobacz stronę Niezależny Portal Olkusza !Zobacz stronę Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu !Zobacz stronę Centrum Informacji Olkusza !

© Udana Transakcja - Zanim rozpoczniesz korzystanie z tablicy bezpłatnych ogłoszeń Olkusz City zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności

Zobacz inne darmowe ogłoszenia w okolicy Olkusza: Jaworzno ogłoszenia - Dąbrowa Górnicza darmowe ogłoszenia - Zawiercie ogłoszenia bezpłatne - Będzin ogłoszenia - Sosnowiec sprzedam

Wersja strony: Klasyczna | Mobilna

Na górę strony
[x] Akceptuję

Strona internetowa Olkusz City wykorzystuje pliki cookie zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj